Żłobek Tęcza powstał z myślą o dzieciach, by spędzały w nim twórczo i bezpiecznie czas wtedy, gdy ich rodzice muszą pójść do pracy!

A oto historia naszego żłobka:

 1. W 2008 roku przyjęliśmy nazwę: Klub Maluszka Tęcza i otworzyliśmy we wrześniu oddział w Poznaniu na Smochowicach.
 2. Pierwszy maluch miał na imię Antek.
 3. Dziećmi zajmowała się wtedy pani Natalia.
 4. W 2010 roku otworzyliśmy oddział w Przeźmierowie przy ul. Przepiórczej.
 5. W 2011 roku przenieśliśmy nasz klubik do nowego lokalu przy ul. Kukułczej 15 w Przeźmierowie.
 6. W marcu 2011 , po wejściu Ustawy o opiece dziennej nad dziećmi do lat 3, zmieniliśmy nazwę na Żłobek Tęcza. Oferujemy opiekę nad dziećmi do 10 godzin dziennie.
 7. W sierpniu 2011 roku zarejestrowaliśmy żłobek w Gminie Tarnowo Podgórne pod numerem 1. Jesteśmy bardzo dumni ,że staliśmy się pierwszym żłobkiem w całej gminie!
 8. Dzięki przyznanym dotacjom dla naszej placówki ,mogliśmy w kwietniu 2012 roku zaproponować Rodzicom zamieszkałym w Gminie Tarnowo Podgórne niższe opłaty za pobyt dziecka.
 9. W dalszym ciągu aktywnie uczestniczymy w debatach związanych z opieką nad dziećmi do lat 3 zarówno w Gminie Tarnowo Podgórne jak i w mieście Poznaniu.
 10. Nasze maluchy- w tym również Antek- wspaniale zaadoptowały się w przedszkolach, do których odeszły po skończeniu 3 lat.
 11. W styczniu 2013 roku żłobek został przeniesiony do nowego, większego lokalu przy ulicy Ogrodowej 3 w Przeźmierowie.
 12. W styczniu 2014 roku oddział na Smochowicach otrzymał status żłobka i został zarejestrowany w mieście Poznaniu. Dzięki dotacji przyznanej przez Prezydenta Miasta Poznania mogliśmy zaproponować rodzicom zamieszkałym w Poznaniu niższe opłaty za żłobek.
 13. Dnia 5 września 2014r został oficjalnie otwarty i wpisany do rejestru żłobków oddział w Rokietnicy przy ul. Miłosza 17.
 14. W kwietniu 2017r oddział w Rokietnicy został przeniesiony do nowego, odnowionego i przestronnego lokalu przy ul. Obornickiej 28 .
 15. Dnia 1 marca 2018r został otwarty nasz drugi oddział w Poznaniu, na Smochowicach ul. Czarnkowska 17.
 16. Dnia 1 września 2019r został zamknięty oddział żłobka Tęcza na Smochowicach przy ul. Kościerzyńskiej a  otwarte zostało nasze pierwsze Przedszkole Tęcza na piętrze budynku przy ul. Czarnkowskiej 17 w Poznaniu.

Zapraszamy do zapisów 🙂

Obecnie Tęcza zaprasza dzieci do swoich czterech placówek:
w Poznaniu, Przeźmierowie i Rokietnicy 🙂

Wszystkim maluchom, które odeszły do przedszkola
życzymy wielu sukcesów!